אודות העמותה

רעות הינה עמותה רשומה שהוקמה ב- 1995 על ידי אנשי מקצוע בכירים מתחום בריאות הנפש בארץ. היא נוסדה בתמיכתן של אגודת ריצ'מונד הבינלאומית (RFI) , ג'וינט ישראל ומשרד הבריאות. תפיסתה השיקומית של העמותה מבוססת על המודל הפסיכו-חינוכי, הגורס כי על מנת לאפשר לאנשים עם מוגבלות להשתלב בחברה יש להקנות ידע וכלים מתאימים ולאפשר למידה המאפשרות תהליך של העצמה אישי.

המטרה

לפתח, להפעיל ולקדם שירותי שיקום ושילוב בקהילה לאנשים עם מוגבלות.

לאפשר לאנשים עם מוגבלות השתלבות בכל תחומי החברה על פי זיהוי הצרכים האינדיבידואליים באמצעות תהליך רב-מערכתי הנוגע בתחומי חיים רבים.
להיות ציר מרכזי ובמה המאפשרות הערכה אישית, בדיקה ויוזמה בניהול של תפקודים שונים כגון הידע והניסיון, תפקוד תעסוקתי, תפקוד חברתי, תפקוד כלכלי, על ידי ניהול ושיתוף בקבלת החלטות ושיקול דעת, מתוך אמונה וידיעה ברורה שהעצמה האישית, היא חלק מרכזי בהגדרת האדם הבוגר כשייך לחברה, בעל ערך, בעל תפקיד ומשמעות, המנהל את ביתו ואת פרנסתו על פי יכולתו.

מקבלי השירות

אנשים עם מוגבלות פיזיות, קוגניטיביות ונפשית, מכל קשת האוכלוסייה

זכאי קצבת נכות, בגילאי 65-19, אשר עברו ועדות "סל שיקום" (משרד הבריאות), "ועדות השמה" (משרד הרווחה), נכי צהל אשר בחרו בשירותי העמותה.

הצוות

הצוות כולל עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, מדריכים טיפוליים ושיקומיים, אחיות, רופאים פסיכיאטריים, סטודנטים למקצועות הטיפול והשיקום ומתנדבים.

הצוות כולל עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, מדריכים טיפוליים ושיקומיים, אחיות, רופאים פסיכיאטריים, סטודנטים למקצועות הטיפול והשיקום ומתנדבים.

העמותה מפעילה שירותי שיקום

באזוריים שונים בארץ כגון: ירושלים, אזור תעשייה עמק חפר, ראשון לציון, מודיעין, יבנה, אבו-גוש, אשדוד, אשקלון, ישוב יד בנימין (רב-נכותי).

עוד על העמותה

כיום העמותה מלווה יותר מ- 1000 זכאים בפעילות שיקומית קהילתית במגוון תכניות שיקום בתחומי התעסוקה והדיור כגון קהילות תומכות, הוסטלים, דיור נתמך, תעסוקה נתמכת ומעברית, מועדונים תעסוקתיים, מרכז מקדם תעסוקה והכשרה ומפעלים, פעילות פנאי – תרבות.

  • ועד מנהל של העמותה: יו"ר העמותה פרופ' יגאל גינת (יקיר ירושלים 2013), ד"ר אבי רמות, פרופ' מקס לכמן (זוכה פרס זוסמן 2014) ומר ניר מכלוף, אנשי מקצוע בין החלוצים והמובילים בארץ בקידום שרותי שיקום ושילובם בקהילה של אנשים עם מוגבלות. חברי העמותה כוללים נציגים של המשפחות ונציגות צרכנים.
  • מנכ"ל העמותה: מר שמעון שור מוותיקי העמותה והשיקום הקהילתית בבריאות הנפש בירושלים.
  • מנהלת מקצועית: הגב' רויטל בינימיני - בכירה בתחום השיקום בקהילה.
  • מנהלת תחום תעסוקה ארצי: הגב' רבקה ורדי - מוותיקי תנועת השיקום התעסוקתי בארץ.